Międzynarodowe Kursy Muzyczne
im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie

Pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zapisy rozpoczną się 1 marca 2024 r.

Pierwsze pięć osób zgłaszających się do danego Profesora, ma zagwarantowane miejsce w tej klasie.

Partnerem w organizacji 49. edycji Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie jest Akademia Muzyczna im. K. Pendereckiego w Krakowie.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

O Kursach

Wspaniały barokowy Zamek otoczony rozległym parkiem, w nim pięknie położona Szkoła Muzyczna stanowią niezwykłe miejsce, w którym co roku w lipcu odbywają się Międzynarodowe Kursy Muzyczne dla adeptów gry na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, harfie oraz dla zespołów kameralnych.
czytaj dalej >>

Zasady uczestnictwa

Przed wypełnieniem formularza prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w kursach oraz wszystkimi szczegółami dotyczącymi zakwaterowania i wyżywienia.
Czytaj dalej…

Kurs Metodyczny

Kurs metodyczny dedykowany jest dla pedagogów szkół muzycznych oraz studentów kierunku pedagogika muzyczna. Koszty dydaktyczne kursu metodycznego pokrywa Centrum Edukacji Artystycznej. Uczestnicy pokrywają koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem we własnym zakresie lub też w porozumieniu z dyrektorami szkół w ramach środków finansowych przeznaczonych na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli. Studenci wydziałów instrumentalnych mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursie metodycznym. Uzyskany dyplom uczestnictwa jest podstawą do zaliczenia 30 godzin praktyk pedagogicznych w Studium Pedagogicznym w UMFC w Warszawie i AM we Wrocławiu.
Czytaj dalej…

Ramowy Program Zajęć na Kursach

Zajęcia na Kursach odbywają się codziennie (także w niedziele)
Lekcje indywidualne w godz. 9.30 – 13.00 i 15.00 – 18.00
Termin lekcji dla poszczególnych uczniów wyznacza profesor
Terminy prób poszczególnych zespołów ustala profesor prowadzący dany zespół.

Próby orkiestr odbywają się codziennie, w godzinach popołudniowych (14.00-17.00) z podziałem na orkiestrę młodszą i starszą.

Zajęcia z kształcenia słuchu odbywają się codziennie do południa zgodnie z harmonogramem podanym na początku każdego turnusu.

KONCERTY
W Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz w Miejskim Domu Kultury odbywać się będą recitale profesorów i koncerty z cyklu Mistrz i Uczeń.
W Auli im. Zenona Brzewskiego Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie, ul. 3 Maja 19, w Kasynie Urzędniczym, oraz w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, ul. Kościuszki 15, odbywać się będą koncerty klasowe (występy uczniów poszczególnych klas) – wg planu ustalonego podczas Kursów.

I turnus Kursów rozpoczyna się 1 lipca.
Informacje o Inauguracji zostaną podane w późniejszym terminie.

II turnus Kursów rozpoczyna się 15 lipca.
Informacje o Inauguracji zostaną podane w późniejszym terminie.
Wstęp na wszystkie koncerty dla uczestników i opiekunów jest wolny.


Galeria

Kontakt

Barbara Kotwica – Sekretarz Kursów,
tel. kom.: 609 715 335, e-mail: kursy_muzyczne@op.pl