O KURSACH

efoto6

Wspaniały barokowy Zamek otoczony rozległym parkiem, w nim pięknie położona Szkoła Muzyczna stanowią niezwykłe miejsce, w którym co roku w lipcu odbywają się Międzynarodowe Kursy Muzyczne dla adeptów gry na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, harfie oraz dla zespołów kameralnych.

 

dfoto4


Uczestnicy Kursów, licznie przybywający do Łańcuta, to absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych, utalentowani uczniowie średnich i podstawowych szkół muzycznych oraz ich nauczyciele. Podczas Kursów korzystają oni z lekcji indywidualnych i zbiorowych, wykładów i koncertów oraz zajęć kształcenia słuchu, a także grają w zespołach kameralnych i orkiestrach.

zfoto29

 

Wykładowcami Kursów są mistrzowie – wybitni muzycy i pedagodzy polscy i zagraniczni. Zajęcia i koncerty odbywają się w pięknych obiektach Muzeum-Zamku w Łańcucie. Na Kursach panuje niezwykle przyjazna atmosfera pracy artystycznej, profesorowie i uczniowie stanowią jedną rodzinę muzyczną.

 

yfoto28


Czy można znaleźć w Europie drugie takie miejsce, gdzie uczestnicy letnich kursów muzycznych, zamiast w dusznych pokojach, mogą swobodnie ćwiczyć na świeżym powietrzu, w cieniu rozłożystych starych dębów, lip i platanów? Z pewnością nie – na tym też między innymi polega wyjątkowość Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie.