ZESPOŁY KAMERALNE

   Agnieszka MARUCHA (Polska Polska)
Solistka, kameralistka, pedagog, prymariuszka Opium String Quartet. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza oraz Hochschüle der Künst w Bernie pod kierunkiem prof. Moniki Urbaniak-Lisik. Prowadzi klasę skrzypiec w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – jest doktorem habilitowanym, adiunktem tej uczelni. W latach 2013-2014 była profesorem gościnnym Keimyung University w Daegu, Korea Płd. Wykłada we Włoszech, na kursach muzycznych w Bosa Antica i Alghero. Prowadziła lekcje otwarte i wykłady w: Chinach, Szkocji, Brunei, Włoszech i Danii. Nagrała 7 płyt, z czego 6 to światowe premiery fonograficzne.
 d.smolarski Dariusz SMOLARSKI (Polska Polska)
Skrzypek, solista, kameralista, pedagog. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. M. Ławrynowicza i był jego pierwszym asystentem. Laureat konkursów międzynarodowych. Koncertmistrz Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Nauczyciel w szkole muzycznej w Płocku i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Organizator Międzynarodowych Spotkań Młodych Skrzypków im. M. Ławrynowicza w Płocku.
 

d.sosnowska

Dorota SOSNOWSKA (Szwajcaria Szwajcaria)
Skrzypaczka, solistka, kameralistka, pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem AMFC w Warszawie, klasę S. Kawalli. Doskonaliła swe umiejętności pod kierunkiem W. Marschnera. Występowała w Polskiej Orkiestrze Kameralnej pod dyr. J. Maksymiuka i Zespole K. Teutscha. Pracuje w Orkiestrze Symfonicznej w Bazylei. Prowadzi trio smyczkowe KADMOS, występuje z triem fortepianowym Fennica. Zajmuje się też pedagogiką i organizacją koncertów (w Niemczech, Szwajcarii, Francji) dla utalentowanej polskiej młodzieży.
   Łukasz SYRNICKI (Polska Polska)
Altowiolista, kameralista, pedagog. Ukończył AM w Katowicach w klasie prof. Zygmunta Jochemczyka. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Amadeus Quartet, Juilliard Quartet, Alban Berg Quartet, Smetana Quartet oraz prof.  Kurta Lewina. W latach 1982-86 był muzykiem WOSPR i TV w Katowicach a w 1986-88 Polskiej Orkiestry Kameralnej i Sinfonii Varsovii .
Od 1985 r. jest członkiem Kwartetu Śląskiego z którym nagrał ok. 50 płyt dla znanych wytwórni. Nagrania tego znakomitego kwartetu zdobyły liczne prestiżowe nagrody muzyczne. Jako kameralista występował w najznakomitszych salach koncertowych świata. Od 2009 r. prowadzi  klasę altówki i zespołów kameralnych w POSM II st im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz współpracuje z AM w Katowicach. Jego uczniowie zdobyli nagrody na  konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prowadził kursy muzyczne w Finlandii, Chorwacji i w Polsce. Juror  konkursów  i przesłuchań. Uhonorowany m.in: medalem  Gloria Artis, Złotym Krzyżem Zasługi,  Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do zmian w podanym składzie wykładowców.