WIOLONCZELA

 s.firlej Stanisław FIRLEJ (Polska Polska)
Solista, kameralista, pedagog. Studiował w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie u G. Kozołupowej i N. Gutman. Ukończył Accademia Chigiana w Sienie, klasę A. Navarry. Laureat konkursów. Koncertuje i nagrywa w kraju i za granicą w duecie z pianistką A.Wesołowską-Firlej i jako członek Chopin Trio, Rubenstein Trio i Polisch Camerata, której jest założycielem i dyrektorem. Profesor Akademii Muzycznych w Łodzi i we Wrocławiu, w Szkole Muzycznej im. Z. Brzewskiego w Warszawie oraz kursów mistrzowskich w Polsce (Łańcut i Żagań), Austrii (Zell am Pram), i Chorwacji (Hvar).
 groglewska Ewa Maria GROBLEWSKA (Polska pl)
Solistka, kameralistka, pedagog. Jest absolwentką OSM im. Zenona Brzewskiego w klasie prof. Romana Hoffmanna i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Zielińskiego i prof. Piotra Hausenplasa. Doskonaliła swoje umiejętności na kursach u Aldo Parisot, w Kwartecie Tokio, Kwartecie Amadeus i Kwartecie Medici. Wraz z Kwartetem Smyczkowym Le Stagioni koncertowała w wielu miastach Polski oraz w: Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Współpracowała z Kwartetem Camerata, Polską Orkiestrą Radiową i Radomską Orkiestrą Kameralną. Prowadzi klasy wiolonczeli w ZPSM nr w 1 i PSM nr 4 w Warszawie. Posiada kwalifikacje do uczenia metodą Suzuki. Na Kursach prowadzić będzie klasę wiolonczeli dla dzieci.
 c.reichardt Claus REICHARDT (Niemcy Niemcy)
Syn znanej w Monachium rodziny muzyków. Uczył się u swego ojca Waltera Reichardta i studiował u C. Cassado i A. Navarry. W wieku 21 lat zdobył nagrodę na Konkursie im. F. Mendelssohna-Bartholdiego. Po krótkim okresie pracy jako solista Orkiestry Opery w Norymberdze rozpoczął działalność pedagogiczną w Norymberdze, Würzburgu i Düsseldorfie. Jest profesorem klas mistrzowskich, wiolonczeli i kameralnej w R. Schumann Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Był rektorem tej uczelni. Uhonorowany medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.
  jacobshaw1 Jacob SHAW (Wielka Brytania  Wielka Brytania Dania Dania)
Wiolonczelista uhonorowany wieloma międzynarodowymi, koncertujący na całym świecie, m.in. w: Carnegie Hall, Berlin Konzerthaus, Salle Gaveau, Royal Albert Hall, Guangzhou Opera Hous. Ukończyl z najwyższym odznaczeniem Ecole Normale de Musique w Paryżu i Leopold Mozart Zentrum w Augsburgu. Jest zamiłowanym pedagogiem, ma własne studio nauczania w Kopenhadze, wykształcił wielu laureatów konkursów. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie, USA i Azji. Jest Music Ambassador for Dulwich College International In Asia, wraz z rodziną stworzył we Francji Festival International de Musique de Chambre. W 2015 r. wydał dwupłytowy album DEBUT, entuzjastycznie przyjęty przez świat muzyczny.
  t.strahl Tomasz STRAHL (Polska Polska)
Znakomity wiolonczelista, solista, kameralista, pedagog. Ukończył AMFC w Warszawie, klasę K. Michalika i studia podyplomowe u T. Kuhne w Hochschule für Musik we Wiedniu. Laureat i zdobywca głównych nagród wielu konkursów. Koncertuje i nagrywa w wielu krajach świata. Jest profesorem i prodziekanem Wydziału Instrumentalnego UMFC w Warszawie. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech i Japonii. Otrzymał Fryderyka – nagrodę Polskiego Przemysłu Fonograficznego, Złoty Krzyż Zasługi, nagrodę I st. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Srebrny Medal Gloria Artis oraz Krzyż kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do zmian w podanym składzie wykładowców.