ALTÓWKA

 k.budnik Katarzyna BUDNIK-GAŁĄZKA (Polska Polska)
Solistka, kameralistka, pedagog. Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie skrzypiec M. Ławrynowicza i A. Gębskiego, oraz w klasie altówki P. Reicherta. Laureatka konkursów międzynarodowych: im. L. van Beethovena (Hradec, I nagr.), im. J. Brahmsa (Pörtschach, I nagr.), im. M. Rostala (Berlin, II nagr.), Muzyki Kameralnej im. M. Regera (Sondershausen, II nagr. i nagr. spec.), im. M. Spisaka (Dąbrowa Górnicza, II nagr. i nagr. spec.) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego (Poznań. I nagr.). Koncertowała w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech, Francji, Rosji. Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu „Młoda Polska”. Dr sztuk muzycznych, wykładowca UMFC w Warszawie.
 s.kamasa  Stefan KAMASA (Polska Polska)
Znakomity altowiolista, solista, kameralista i pedagog. Studiował w Poznaniu u J. Rakowskiego, w Warszawie u T. Wrońskiego i w Paryżu u P. Pasquiera. Występował na całym świecie i ze znakomitymi orkiestrami. Był członkiem Kwartetu Mistrzów i Kwintetu Warszawskiego. Dokonał licznych nagrań, często nagradzanych. Mistrzostwo jego gry było inspiracją do powstania wielu kompozycji: Bacewicz, Bairda, Palestra i Pendereckiego. Profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i AM w Krakowie oraz licznych kursów mistrzowskich w Europie i USA. Uhonorowany wieloma odznaczeniami.
 p.reichert Piotr REICHERT (Polska Polska)
Ukończył AM w Sofii w klasie A. Nejnskiego. W 1981-88 był muzykiem Polskiej Orkiestry Kameralnej i Sinfonii Varsowii. Od 1988 jest członkiem kwartetu Camerata, laureata wielu nagród na międzynarodowych konkursach, m.in. w Paryżu (I nagr.), Monachium i Tokio. Nagrał kilkanaście płyt z muzyką kameralną (dla wytwórni DUX, THOROFON, RICERCARD i KOCH) i zdobył nagrody: Diapazon d’Or, Płyta Roku (Studio’95), Fryderyk’2000. Występował w Europie, w USA i Japonii. Prowadzi klasę altówki w UMFC w Warszawie i Filii w Białymstoku oraz w AM w Bydgoszczy; jego uczniowie wielokrotnie zdobywali nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Uhonorowany medalem Gloria Artis.

 

Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do zmian w podanym składzie wykładowców.